Vybavení autoservisů a pneuservisů

 

Plničky klimatizací Robinair

Stanice pro údržbu klimatizací Robinair

Americká firma Robinair zaujímá postavení  globálního lídra v oblasti služeb, nástrojů a zařízení, jež jsou  výsledkem evoluce a rozpoznávání příležitostí na trhu.

Firma Robinair byla založena v roce 1956 ve státě  Michigan. Zpočátku navrhovala a  vyráběla speciální nástroje pro opravy spotřebičů. Název nové společnosti byl kombinací jmen dvou  manažerů  Robinette a Adair.

Během několika let se řada jejích produktů výtečně uplatnila v  řadě odvětví  průmyslu. S rostoucí popularitou klimatizací a to jak pro domácnosti  tak pro  automobily,  se firma Robinair brzy přestěhovala i do tohoto rostoucího trhu.

Dnes firma Robinair zaujímá přední místo mezi výrobci přístrojů na servis klimatizací. Klade důraz na vývoj produktů a investic do nových technologií . Její konstruktéři kombinují  technické znalosti  s potřebami trhu.

Nové produkty jsou testovány ve vlastní laboratoři, kde v prostředí zkušební komory simulují širokou škálu provozních podmínek. V posledních lPROIetech se soustředili na vývoj elektronických částí  a nyní produkují  zařízení s automatickým provozem, stejně tak jako sofistikované diagnostické nástroje.

Na jaře roku 2012 se tato firma stala součástí koncernu BOSCH.

Robinair AC 590 PRO Osvědčená řada automatických stanic pro servis klimatizací. Jednotka provádí veškeré funkce souvisejícíc s profesionální a výrobce dodoručovanou údržbou klimatizací vozidel. Umožňuje automatické/manuální odsávání chladiva R134a, jeho regeneraci, odstranění nečistot, vakuování, test těsnosti a plnění plynem R134a, vstřik oleje, test provozních tlaků a to vše v minimalizovaných časových intervalech.  Kapacita nádrže - 20 kg chladiva, dvoustupňová vývěva 180 l/min, aktualizovaná databáze vozidel.

Robinair AC 690

Plně automatická plnička klimatizací řízená mikroprocesorem, odsání, recyklace, vakuování, plnění plynem R134a, test těsnosti okruhu, elektronická váha, kapacita nádrže 20 kg, dvoustupňová vývěva 180 l/min, tiskárna, automatické plnění kompresorového oleje a detekčního barviva, aktualizovaná databáze vozidel.
Robinair AC 788PRO Nový standard plničky chladiva R 134a, která byla vyvinuta v souladu s normou SAE J2788. Provádí odsávání chladiva R134a  se zvýšenou účinností (95%), jeho recyklaci se snížením ztrát, odstranění nečistot z okruhu, test těsnosti, vstřik oleje, barviva pro zjištění netesnosti, naplnění okruhu a test provozních tlaků v minimalizovaných časových intervalech, která je robustní konstrukce s originálním řešením zásobníku pro 20 kg chladiva a která je vhodná i pro mobilní pracoviště
ROBINAIR AC1234
Plně automatická plnička klimatizací pro systémy s chladivem 1234yf. S ohledem na zavedení nového chladiva byla vytvořena v koncernu SPX zcela nová jednotka splňující všechny podmínky, které jsou v současnosti a s ohledem na budoucí vývoj oboru postupně budou požadovány po servisním zařízení autoklimatizací.
ROBINAIR AC1X34 Plně automatická plnička klimatizací pro systémy s chladivem R134a přestavitelná na typ AC1234-7 s chladivem 1234yf. Účinnost 95%, náplň 9 kg chladiva. NOVINKA
ROBINAIR AC790PRO BUS Nejmodernější zařízení pro servis klimatizací AUTOBUSŮ A UŽITKOVÝCH VOZIDEL, vyvinuté pro plně automatickou údržbu klimatizačních systémů s velkým obsahem chladiva. Umožňuje automaticky / manuálně řízené odsávání chladiva R134a, jeho regeneraci a odstranění nečistot, test těsnosti systému, vstřik oleje či aditiv, naplnění chladícího okruhu a test provozních tlaků v časových intervalech. Výkonný kompresor, velkoobjemový zásobník chladiva a mechanické čerpadlo zabezpečují rychlé a efektivní odsátí a naplnění klimatizačního okruhu.